CZCIONKA:
KONTRAST:

Centrum Transferu Technologii

Aktualności

Fundusze europejskie to szansa dla każdego polskiego przedsiębiorcy, który ma zamiar dalej rozwijać swoją firmę w oparciu o badania, innowacje i nowe technologie. Z początkiem

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs na realizację badań przemysłowych lub eksperymentalnych prac rozwojowych. 
Cel główny  realizowany jest  poprzez następujące cele szczegółowe: 

Celem Inicjatywy CORNET (ang. COllective Research NETworking) jest wspieranie i rozwój badań branżowych, w których szczególnie uwzględnia się rolę MŚP. Kolejne konkursy umożliwiają finansowanie ze źródeł publicznych (narodowych/regionalnych) badań na potrzeby konkretnych branż przemysłowych. Badania te są inicjowane przez zrzeszenia branżowe przedsiębiorstw i często przeprowadzane przez wyspecjalizowane jednostki naukowe działające na rzecz konkretnego sektora przemysłowego.

 

Więcej info tutaj.

Konkurs ERA-MIN Joint Call 2023 w ramach Programu ERA-MIN 3.
Agencje finansujące z całej Europy i zagranicy z przyjemnością ogłaszają konkurs na międzynarodowe projekty badawcze i innowacyjne w zakresie​ ,,Raw materials for the sustainable development and the circular economy”.
Międzynarodowy konkurs jest ogłaszany w ramach programu ERA-MIN 3 i będzie wspierać projekty badawcze i innowacyjne z zakresu surowców mineralnych w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Więcej informacji tutaj.

Wspólne Przedsięwzięcie NCBR – PKP PLK S.A polegające na wsparciu badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze infrastruktury kolejowej pn. Badania i Rozwój w Infrastrukturze Kolejowej – BRIK, konkurs II.

Realizacja Wspólnego Przedsięwzięcia BRIK przyczyni się do poprawy stanu technicznego sieci linii kolejowych, ograniczenia negatywnego wpływu transportu kolejowego na środowisko, sprawniejszego utrzymania i modernizacji infrastruktury kolejowej oraz poprawy bezpieczeństwa.

Informacje o spotkaniu online:
Podczas spotkania przedstawione zostaną najważniejsze informacje dotyczące aktualnie oferowanych pożyczek dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw na inwestycje wspierające rozwój firm w regionie.

Webinarium odbędzie się 22 listopada 2022 r. o godz. 10:00. Webinarium moderować będzie Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nysie.

Twórcy innowacyjnych produktów i nowatorskich technologii jeszcze tylko do 6 grudnia mogą zgłaszać się do organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju konkursu „Polski Produkt Przyszłości”. W XXIV edycji na przedsiębiorców, instytuty badawcze i naukowe oraz uczelnie czekają nagrody o łącznej wartości aż 600 tys. zł. Konkurs finansowany jest w ramach Funduszy Europejskich, z Programu Inteligentny Rozwój.

Rekrutacja na dwudniowe szkolenie pt.: Projektowanie Uniwersalne  w Designie i komunikacji wizualnej oraz Dostępność w Designie i Projektowaniu Uniwersalnym dla podmiotów otoczenia społecznego Uczelni. Szkolenie organizowane jest w ramach projektu POWER: „Centrum wiedzy o dostępności i upowszechniania zasad projektowania uniwersalnego w obszarze designu i przedmiotów codziennego użytku”.

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021.
Od 6 do 10 grudnia 2021 roku Polska będzie gospodarzem światowego Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Zapraszamy do udziału w globalnej debacie o rozwoju technologii cyfrowych. Spotkamy się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
IGF (Internet Governance Forum/Światowe Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowe spotkanie z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, umożliwiające globalną dyskusję o rozwoju internetu. Jest miejscem wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zarządzania internetem.

Informacje o spotkaniu online
Podczas spotkania przedstawione zostaną najważniejsze informacje dotyczące aktualnie oferowanych pożyczek dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw na inwestycje wspierające rozwój firm w regionie.
Webinarium odbędzie się 26 października 2022 r. o godz. 10:00.
Webinarium moderować będzie Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Opolu. O swojej ofercie pożyczkowej opowiedzą przedstawiciele Fundacji Rozwoju Śląska w Opolu.

W ramach jesiennego cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem „Tydzień z Klastrami w PR Horyzont Europa” Krajowy Punkt Kontaktowy w NCBR zaprasza na webinarium dotyczące Klastra 4 – Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna.
Konkursy w ramach Klastra 4 mają na celu wsparcie badań i innowacji w kluczowych technologiach prorozwojowych na rzecz podwójnej transformacji gospodarki europejskiej –  zielonej i cyfrowej, wykorzystując zarówno: