Strona główna

Uprzejmie przypominamy o możliwości sfinansowania (w całości lub w części) ze środków będących w dyspozycji Centrum Transferu Technologii działań związanych z komercjalizacją wyników prac B+R, a pochodzących z tzw. „budżetu 2%”.

Katalog kosztów mogących podlegać finansowaniu w ramach 2% środków finansowych przyznanych na utrzymanie potencjału badawczego, został określony przez ustawodawcę w art. 18 ust.1, pkt 1 lit. h ustawy o zasadach finansowania nauki, obejmując: działania związane z komercjalizacją wyników badań naukowych i prac rozwojowych, polegające na analizie potrzeb rynku, stanu techniki, możliwości ochrony patentowej efektów tej działalności oraz opracowaniu projektów komercjalizacji.

Zachęcamy pracowników Politechniki Opolskiej do ubiegania się o finansowanie ww. działań oraz do rozpowszechnienia niniejszej informacji pośród współpracowników.

Jednocześnie przed podjęciem decyzji o wnioskowaniu o refundację kosztów prosimy o konsultację z pracownikami Centrum Transferu Technologii (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) celem weryfikacji, czy takie finansowanie w konkretnym przypadku jest możliwe i czy potencjalny wydatek mieści się w katalogu możliwych do pokrycia kosztów.