CZCIONKA:
KONTRAST:

Centrum Transferu Technologii

Twórcy innowacyjnych produktów i nowatorskich technologii jeszcze tylko do 6 grudnia mogą zgłaszać się do organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju konkursu „Polski Produkt Przyszłości”. W XXIV edycji na przedsiębiorców, instytuty badawcze i naukowe oraz uczelnie czekają nagrody o łącznej wartości aż 600 tys. zł. Konkurs finansowany jest w ramach Funduszy Europejskich, z Programu Inteligentny Rozwój.

W ramach konkursu „Polski Produkt Przyszłości” wybrane i nagrodzone zostaną najciekawsze, najbardziej innowacyjne i odpowiadające na potrzeby współczesnego świata rozwiązania, które mogą stać się wizytówką Polski i polskich innowatorów, a także stanowić potwierdzenie potencjału gospodarczego naszego kraju. Takie rozwiązania, które oferują nowe funkcjonalności odpowiadające na potrzeby odbiorców, o dużym potencjale rynkowym oraz o pozytywnym wpływie na środowisko.

– Innowacyjna gospodarka odgrywa dzisiaj kluczową rolę w umacnianiu konkurencyjności naszego kraju na arenie międzynarodowej i na rynkach światowych. Dzieje się tak dzięki kreatywności, pomysłowości polskich przedsiębiorców. Efekty ich pracy możemy zobaczyć, ocenić i docenić właśnie dzięki takim konkursom jak „Polski Produkt Przyszłości”. To znakomity przykład tego, jak wiele korzyści może przynieść polskiej gospodarce współpraca świata nauki i biznesu oraz jak dużo satysfakcji przynosi jego uczestnikom, laureatom i zwycięzcom – mówi Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii

– 24. edycja konkursu z pewnością zaskoczy nas kolejnymi innowacjami wyrobami i technologiami, które napawają dumą. Polacy myślą innowacyjnie i nie boją się rywalizacji na międzynarodowym poziomie. Współpraca sektora B+R i biznesu zdecydowanie opłaca się nam wszystkim i warto wspierać ją na każdym etapie - od pomysłu, po jego realizację – mówi Anna Ostrowska, Rzecznik Prasowy Ministra Edukacji i Nauki.

Wdrożenie innowacyjnego produktu to zwieńczenie długotrwałego i żmudnego procesu. Zwycięzcy konkursu wyznaczają trendy w swoich dziedzinach i ścieżki dla innych innowacyjnych pomysłów, a co ważne promują przy tym polską myśl techniczną i technologiczną.

– Po ponad 20 latach tytuł „Polski Produkt Przyszłości” niesie ze sobą prestiż. Wszystko za sprawą naprawdę wysokiego poziomu rywalizacji. Każde ze zgłoszeń jest wyjątkowe i realnie wpływa na budowanie lepszej przyszłości nas wszystkich. Do tej pory zgłoszono aż 1200 projektów, które dotyczyły przeróżnych dziedzin – od medycyny po elektronikę – Mikołaj Różycki, p. o. prezesa PARP.

- Jedną z największych zasług organizowanego od ponad dwudziestu lat konkursu jest wskazywanie polskim przedsiębiorcom i naukowcom ścieżek do osiągania wspólnych sukcesów. Dlatego po raz kolejny serdecznie zachęcam wszystkich innowatorów do nadsyłania zgłoszeń. To naprawdę niepowtarzalna okazja, aby znaleźć się w zaszczytnym gronie laureatów Polskiego Produktu Przyszłości, czyli osób które reprezentują najlepszą polską myśl technologiczną – mówi Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

Więcej info w tym temacie.